2017 m. vasario 3 d.

Stažuotė dr. J. Šliūpo archyve Burlingame, Kalifornijoje (13)

                 
Dalinamės vyresniosios bibliotekininkės Astos Katiliūtės, kuri stažavosi dr. Jono Šliūpo archyve, laisvalaikio įspūdžiais.


Rugsėjo mėnesio antra pusė

Antroje rugsėjo mėnesio pusėje buvo gana darbingas laikotarpis. Su Vytautu ruošėme dr. Jono Šliūpo dokumentų siuntimą į archyvą, esantį Šiaulių universiteto bibliotekoje. Rugsėjis tikrai karščiausias mėnuo Burlingame. Keletą dienų laikėsi daugiau nei +30 °C temperatūra. Kadangi mėgstu šilumą, tai man buvo džiaugsmingiausios dienos. Tačiau, gaila, kad karčiai ne visiems būna džiaugsmingi,dėl karščių kilę miškų gaisrai privertė šimtus žmonių palikti savo namus. Liepsnos pelenais pavertė daugiau kaip hektaro plotą į pietus nuo San Francisko, taip pat kilo gaisrai ir netoliese mūsų esančiuose Santa Kruzo kalnuose. Greitai plintančias liepsnas kurstė didelis karštis ir sausra. Rugsėjo 22 d. pirmoji rudens diena, tačiau oras puikus ir sunku net pagalvoti, kad vasara tikrai baigėsi, tik besikeičiantys medžiai parodo, kad ruduo prasideda; ruošdamiesi ramybės būsenai, keičia lapų spalvą bei meta juos, apsivalydami nuo per vasarą sukauptų toksinų ir cheminių medžiagų, grąžina lapus į aplinką.

Svečių diena
(rugsėjo 25 d., sekmadienis)

Karštą sekmadienio popietę sulaukėme Vytauto ir Vandos sūnaus Kęstučio ir marčios Lelijos. Praleidome popietę smagiai, valgydami Lelijos gamintus mėsainius (ang. hamburgers).
Visame pasaulyje išpopuliarėjusių sumuštinių iš perpjautos bandelės, kapotos jautienos kotleto, padažų ir daržovių tėvyne laikomos JAV. Mėsainiai pradėti pardavinėti prieš 116 metų. 1900 m. liepos 27 d., amerikiečių gastronomas Louis Lassen, New Haven mieste pardavė pirmąjį mėsainį. Jo įkurta užkandinė mėsainius kepa iki šiol. Vienas džentelmenas paskubomis užsuko į Louis‘ Lunch užkandinę ir pasakė savininkui Louis Lassenui, kad jis labai skuba ir nori suvalgyti kažką greito. Akimirksniu Louis pateikė sumuštinį, susidedantį iš kapoto kepto jautienos kotleto ir perpjautos bandelės. Ir taip, labiausiai mėgstamas Amerikos sumuštinis gimė. Kadangi Louis Lassen 1886 m. emigravo iš Vokietijos, tad sumuštinį pavadino Vokietijos miesto Hamgurgo garbei. Vokiečių kalboje žodis „hamburger“ nusako kažką esantį iš Hamburgo.Pietūs kinų restorane
(rugsėjo 27 d., antradienis)Rotary klubo nariai pietavo kinų restorane Zen Peninsula. Tad, Vytautas pakvietė Vandą bei mane vykti kartu paskanauti kinų maisto. Nedidelės patiekalų porcijos  pateikiamos su daug skirtingų padažų.

Surašė:
Asta Katiliūtė 
Burlingame, Kalifornija, JAV 
Autorės nuotraukos.

(Tęsinys vasario 17 d.)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą