2017 m. vasario 17 d.

Stažuotė dr. J. Šliūpo archyve Burlingame, Kalifornijoje (14)


Dalinamės vyresniosios bibliotekininkės Astos Katiliūtės, kuri stažavosi dr. Jono Šliūpo archyve, laisvalaikio įspūdžiais.

Spalis
Spalio mėnesio kelios pirmosios dienos buvo gana vėsios, ir spalio 3 d. pirmą kartą po ketverių mėnesių praleistų Burlingame, teko pamatyti truputi lietaus. Pagalvojau, na va, prasidėjo ruduo tikrai. Tačiau, po kelių vėsesnių dienų, oras vėl sušilo (apie +27, +25 °C temperatūra).Spalio 4 d. Šliūpų sūnus Kęstutis išvyko į Lietuvą, tad nekantraudami laukėme žinių, kaip gi Lietuva gyvuoja.

Dešrų gaminimas
(spalio 5 d., trečiadienis)

Kadangi iš parduotuvės pirktos dešros nėra pačios skaniausios, tai gaminome
jas patys: iš natūralios mėsos ir be jokių konservantų. Buvo smagu prisiminti, kaip
jas darydavo ir mano tėveliai. Tik aišku kiekiai, kuriuos mes darydavome, būdavo kur kas didesni, nes ir šeimyna didelė buvo.Dainavos ansamblio koncertavimas San Franciske
(spalio 8 d., šeštadienis)
San Francisko mieste yra susibūrusi aktyvi lietuvių bendruomenė, kurios tikslas – apjungti vietinius lietuvius, palaikyti kultūrines tradicijas, ir integruoti
naujai atvykusius ar besilankančius tautiečius. Bendruomenei buvo suorganizuotas lietuvių liaudies dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ iš Alytaus pasirodymas.
Jurgio Zauerveino „Lietuviais esame mes gimę“eilėraščio deklamavimu renginį pradėjo žinomas lietuvių kalbos puoselėtojas, diktorius ir spaudos apžvalgininkas
Juozas Šalkauskas. Didelį įspūdį paliko talentingos, žavios muzikos pasaulio asmenybės, sėkmingai koncertuojančio trio „Trys panteros“ solistės Rasos Juzukonytės išėjimas į sceną spalvingo, tautiško „Dainavos“ ansamblio fone.
Emocinga, nuostabaus balso operos solistė, atlikdama Justino Marcinkevičiaus kūrinį „Lietuva“, tiesiog užbūrė visus klausytojus. ansamblio vadovo Romualdo Ambrozevičiaus. Taip smarkiai šokom, kad ūsai mano partneriui vos nenukrito. 
Džiugu buvo matyti gausų būrį lietuvių, dideliame San Francisko mieste.


Surašė: 
Asta Katiliūtė 
Burlingame, Kalifornija, JAV 
Autorės nuotraukos. 

(Tęsinys kovo 03 d.)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą