2012 m. kovo 19 d.

Gamta-visų namaiLietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2012 metais bus minimas pirmojo viešo 1812 metais įkurto Lietuvos muziejaus – Dionizo Poškos Baublių 200 metų jubiliejus, 2012 metus paskelbė Muziejų metais. Pagrindinis Muziejų metų programos tikslas – atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į muziejų vykdomą svarbią misiją saugoti kultūros ir istorijos vertybes bei šviesti visuomenę. Programa siekiama stiprinti muziejų veiklą, atnaujinti ekspozicijas, didinti jų žinomumą, formuoti visuomenės sampratą apie muziejus. Šiandien muziejai ne tik kaupia ir saugo kultūros, istorijos ir meno vertybes, bet ir stengiasi rasti kuo patrauklesnių formų jas atverti, suteikti bendruomenei galimybę turiningai ir kūrybingai leisti laisvalaikį.

Minėdami Pasaulinę Žemės dieną apsilankykime ir Šiaulių universiteto Gamtos muziejuje, kuris įkurtas 2000 metais rugsėjo mėn., minint Pedagogikos fakulteto 40 – ties metų jubiliejų. Muziejaus įkūrėjas – Stasys Gliaudys, muziejuje
kaupiantis eksponatus ir dirbantis iki šiol.


Tokios paskirties muziejus yra vienintelis Šiaurės Lietuvoje. Muziejuje eksponuojami per kelis dešimtmečius sukaupti gyvosios gamtos eksponatai, daugelis jų atspindi Lietuvos gamtą. Muziejus turi ne tik mokslinę, bet ir praktinę, t. y. pažintinę reikšmę. Iš viso muziejuje sukaupta daugiau kaip 4000 eksponatų. Čia yra demonstruojamos 73 rūšys ir formos pinčių ir duobagyvių, vabzdžių – net 889 rūšys (tarp jų vien 534 drugių rūšys, moliuskų rūšių ir variacijų yra net 1011). Gausiai muziejus eksponuoja paukščius – net 182 rūšis. Muziejuje galima pamatyti 39 rūšis jūros žvaigždžių ir jūros ežių bei 46 rūšių žuvų, varliagyvių ir roplių. Be čia išvardintų gyvūnijos pasaulio atstovų, muziejuje dar eksponuojami vėžiagyviai, voragyviai, šimtakojai ir kiti. Muziejuje esama ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovų.
Ekspozicijoje demonstruojami ir vabzdžių bei paukščių gyvenamieji būstai — lizdai ir inkilai.
Daugelis čia esančių vabzdžių eksponatų aprašyti moksliniuose straipsniuose, žinomos jų sugavimo datos ir vietos.
Muziejaus tikslas – padėti lankytojams geriau susipažinti su mus supančia gyvūnijos sistema ir jos įvairove, nes pagarba ir meilė gamtai ateina tik per pažinimą.Muziejaus paskirtis dvejopa – jis ne tik universiteto mokymo bazė, bet ir erdvė visuomenei tenkinti pažintinius interesus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą