2017 m. kovo 31 d.

Stažuotė dr. J. Šliūpo archyve Burlingame, Kalifornijoje (17)


Dalinamės vyresniosios bibliotekininkės Astos Katiliūtės, kuri stažavosi dr. Jono Šliūpo archyve, laisvalaikio įspūdžiais.


Lapkritis 
Štai ir paskutinis mano stažuotės mėnuo dr. Jono Šliūpo archyve Burlingame, Kalifornijoje. Prasidėjo ruošimasis kelionei namo, Vytauto nupirktų pažintinių, literatūrinių, istorinių bei kitokių knygų pakavimas bei kiti užbaigiamieji darbai. Oras vis dar puikus: šilta ir saulėta.Vytauto ir Vandos Šliūpų gimtadieniai 
(2016-11-06 d., sekmadienis)
 
Gražią ir maloniai šiltą sekmadienio popietę Vanda surengė gimtadienių puotą. Švęsti Vytauto (gim. spalio 24 d.) ir Vandos (gim. lapkričio 8 d.) gimtadienių atvyko sūnus Kęstutis su žmona Lelija ir bičiulė Janė Mačiulienė. Šilti sveikinimai skriejo sukaktuvininkams. Bendrai sudėjus gyvenimo metus gaunasi gražus skaičius – 170 metų. Tegul Jiems skiriamą „Ilgiausių metų“ dar daug kartų aidas atkartos! 


JAV prezidento rinkimai 
(2016-11-08 d., antradienis) 


Lapkričio 8-ąją dieną, per tikrąją Vandos Šliūpienės gimimo dieną, Jungtinėms Amerikos Valstijoms buvo ilgai laukta ir svarbi diena. Tą dieną vyko 58-ieji JAV prezidento rinkimai, kuriuose varžėsi demokratų kandidatė Hillary Clinton ir respublikonas Donald'as Trump'as. Buvo įdomu stebėti vykstančius rinkimus ir amerikiečių nuotaikas. Šie rinkimai buvo labai skandalingi. Daugumai amerikiečių nepatiko nei vienas kandidatas. Tačiau jie rinkosi balsuoti už tą kandidatą, kuris mažiau nepatinka. Amerikiečiai balsavo dideliais procentais prieš Clinton, o ne už Trump'ą. Tokio sprendimo priežastys įvairios, bet teigiama, kad didžiausia priežastis yra amerikiečių supratimas ir atmintis, kad H. Clinton yra mafijos bosė. 
Donaldas Trumpas – itin spalvinga asmenybė, jo šėlsmas rinkimų kampanijos metu tapo nuolatinių apkalbų ir debatų objektu. Jo šilti santykiai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu itin keliantys nerimą. Rinkimų kampanijos metu milijardierius D. Trump'as vadino Hillary Clinton blogiausia valstybės sekretore Amerikos istorijoje. 
Amerikietiškojo trilerio finale skandalingasis Donald'as Trump'as buvo išrinktas 45-uoju šalies prezidentu, o 48-uoju viceprezidentu tapo Mike Pence. D. Trump'as užsitikrino 306 rinkikų kolegijos balsus. Tuo tarpu H. Clinton surinko daugiau rinkėjų balsų – 65,844,954 prieš 62,979,879. 
Kitą dieną po rinkimų Kalifornijoje buvo itin liūdnos ir niūrios nuotaikos bei liejamos graudžios ašaros. Verkė ne tik patys amerikiečiai, bet ir kitų tautų piliečiai. Meksikiečiai bei kiti imigrantai kalbėjo, kad laikas krautis lagaminus kelionei į savo šalis. 
Kalifornijos gyventojai dauguma balsavo už Hillary Clinton, tad Donald'o Trump'o laimėjimas buvo itin skaudus įvykis. Pasipylė kalbos apie Kalifornijos atsiskyrimą nuo JAV. Tai tradiciškai demokratus remianti valstija, be to, regis, galinti save išlaikyti. Skaičiuojama, kad jeigu Kalifornija būtų valstybė, pagal savo ekonomikos dydį ji užimtų septintą vietą pasaulyje, o jos BVP būtų didesnis nei Brazilijos. Kalifornijos ekonomika ne tik didelė, bet ir klestinti. 
JAV prezidento rinkimai, be jokios abejonės, buvo svarbiausias 2016-ųjų įvykis visame pasaulyje. JAV daugelį dešimtmečių diktuoja visam likusiam pasauliui politikos, ekonomikos, kultūros ir gyvenimo būdo tendencijas, o procesai, vykstantys Jungtinėse Valstijose, galų gale paliečia visų mūsų kasdienybę. Belieka tikėtis, kad vis dėlto didelių blogybių valdant Donald'ui Trump'ui pasaulyje neįvyks ir nebebus raginama branduolinio pasaulio ginklavimuisi.

Surašė:
Asta Katiliūtė
Burlingame, Kalifornija, JAV
Autorės nuotraukos.

  
(Pabaiga balandžio 21 d.)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą