2017 m. sausio 6 d.

Stažuotė dr. J. Šliūpo archyve Burlingame, Kalifornijoje (11)

         
Dalinamės vyresniosios bibliotekininkės Astos Katiliūtės, kuri stažavosi dr. Jono Šliūpo archyve, laisvalaikio įspūdžiais.

Rugsėjis.
Net nepastebėjau, kaip pralėkė trys auksinės vasaros mėnesiai auksinėje Kalifornijoje.Ir štai, mus pasitiko gražuolis ruduo. Nors dienos stipriai trumpėja, tačiau smagu, kad vis dar galima
pasidžiaugti gana puikiu oru: dienos pakankamai šiltos, tačiau naktys jau darosi vėsios.


Krikštynos
(rugsėjo 3 d., šeštadienis)

Vandos Šliūpienės krikšto sūnus Romas Kudirka su žmona Justina pakvietė dalyvauti jų sūnaus krikštynose. Krikštynos vyko nedidelėje Šventosios Marijos Magdalenos bažnyčioje Berklio (ang. Berkeley) mieste. Kadangi sūnelis gimė gruodžio 25 d. ir tą dieną yra minima Emmanuel (Emanuelio) vardo diena, tai mažylis buvo dominikono pastoriaus Carl Schlichte pakrikštytas Arvydo Emanuelio vardu. Dominikonai – tai yra pamokslaujantys Romos katalikų vienuoliai, duodantys įžadus ordinui,bet pasiliekantys gyventi savo įprastoje aplinkoje (ne vienuolyne). Dėvi baltą abitą su gobtuvu, juosiamą juodu odiniu diržu, prie kairiojo šono segi rožinį, škaplierių, juodą apsiaustą su gobtuvu.
 Ceremonija buvo linksma; tėvas Carl Schlichte savo šypsena visus nuteikė smagiai, tad nebuvo jokios įtampos, o mažylis visą laiką spurdėjo mamos glėbyje ir savo plačia šypsena linksmino visus susirinkusius.
Berklio miestas yra svarbus visos Kalifornijos edukacinis, technologijų ir industrinis centras. Čia yra Kalifornijos universitetas, Lawrence Berkeley nacionalinė laboratorija, teologijos sandrauga, medicinos centras, taip pat yra mašinų gamybos ir elektronikos, metalo apdirbimo, chemijos, maisto pramonė.
Po mišių pietūs vyko Kudirkų namuose El Cerrito mieste. Puotoje dalyvavo amerikiečiai, Amerikos lietuviai, lietuviai iš Kanados, bei lietuviai, nesenai atvykę į Ameriką.
El Cerrito miesto pavadinimas kilęs iš ispanų kalbos mažybinio žodžio „cerro“ (ang. the little hill or knoll) — nedidelis kalnas arba kalvelė. Miestą, rytinėje San Francisco Bay pakrantėje, įkūrė pabėgėliai po 1906 m. San Francisko žemės drebėjimo. Nuo kalnuoto El Cerrito miesto atsiveria įspūdingi San Francisko bei Auksinio vartų tilto vaizdai.


Millbrae Menų ir vyno festivalis
(rugsėjo 4 d., sekmadienis)

Rugsėjo mėnesio pirmąjį savaitgalį Millbrae mieste vyko 46-asis kasmetinis menų ir vyno festivalis. Tai – didžiulis Darbo dienos (minimos pirmąjį rugsėjo mėnesio pirmadienį) savaitgalio renginys.
Šventėje amatininkai pristatė naujausius rankų darbo dirbinius iš medžio, odos, keramikos, metalo, tekstilės, grafikos, stiklo, skulptūros, juvelyrikos, fotografijos, akvarelės ir tapybos ant drabužių, taip pat pristatė maistą, gėrimus ir kt. Vyko vyno degustacija, artistiniai pasirodymai bei koncertai.


Surašė:
Asta Katiliūtė
Burlingame, Kalifornija, JAV
Autorės nuotraukos.
(Tęsinys sausio 20 d.)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą